28 października 2016 Udostępnij

10 powodów, dlaczego aloes jest nazywany rośliną nieśmiertelności

Aloes

Pewnie już każdy z nas coś słyszał o tym jakie działanie zdrowotne ma aloes ale czy tak naprawdę wiemy dokładnie na czym fenomen tej rośliny polega?

Postaramy się więc udowodnić, że ludzie w starożytności się nie mylili określając tą roślinę jako roślinę nieśmiertelności

Właściwości aloesu

1. Minerały

W składzie tego produktu znajdziemy wiele cennych minerałów ( http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes ). Będą tam praktycznie wszystkie te składniki, które można określić jako zdrowe i rzeczywiście bardzo cenne dla naszego organizmu.

2. Enzymy

W składzie znajdziemy między innymi cenne dla nas amylazy oraz lipazy, które wpływają na rozbicie cząsteczek cukru oraz tłuszczu i tym samym poprawiają trawienie w naszym organizmie.

Aloes Sok

3. Witaminy

Jeśli sięgniemy po sok z aloesu to dostaniemy również moc witamin. To jedna z niewielu roślin, które mają cenną witaminę B12 pomagającą w tworzeniu krwinek czerwonych. To bardzo ważne dla wegan, którzy mają duże braki tego właśnie składnika.

4. Cenne aminokwasy

W aloesie znajdziemy również aż 20 na 22 wszystkich podstawowych aminokwasów, których organizm sam nie jest w stanie tworzyć, spożywanie soku z aloesu może doskonale wpływać na nasze zdrowie.

Aloes zastosowanie

5. Oczyszczenie organizmu

Stosowanie aloesu wpływać będzie również na nasze oczyszczenie jelit. Jest to ważne, ponieważ wyłącznie wtedy będzie nasz organizm funkcjonował jak należy.

Zdrowe soki

6. Chroni po jedzeniu typu fast food

Jeśli jemy w tego typu restauracjach to większość spożywanych produktów ma kwaśny odczyn. Wynika to z tego, że są to przetworzone produkty. Warto mieć aloes, jeśli chcemy przywrócić swojemu organizmowi równowagę kwasowo zasadową.

Sok z aloesu

7. Choroby uda się pokonać

Aloes będzie wpływał na proces rekonwalescencji. Może nam pomagać w powrocie do zdrowia po chorobie czy też stosowaniu antybiotyków. Przyniesie ulgę w okresie lekkiego przeziębienia.

8. Doskonały wygląd skory

Aloes może również gwarantować nam dużo lepszy wygląd skóry, dlatego że wpływa bezpośrednio na tworzenie elastyny oraz kolagenu. Jeśli codziennie obawiamy się nowych zmarszczek to krem na bazie aloesu będzie dobrym wyborem.

9. Pokonanie stanów zapalnych

Aloes pomoże nam dzięki naturalnym substancjom w walce ze stanami zapalnymi organizmu, dlatego dobrze będzie ten środek stosować. Nie będzie jednocześnie przy tym efektów ubocznych

10. Pokonanie nadwagi

Picie soku z aloesu to również szansa na oczyszczenie jelit a co za tym idzie pojawia się również okazją na to, że proces odchudzania będzie lepiej przebiegał i przyniesie więcej pozytywnych efektów. Dlatego warto zdecydować się na włączenie tego składnika do swojej diety.

Sebastian Litwin

Redakcja atelier55.pl