2 czerwca 2017 Udostępnij

Aloes – doskonały dla naszego organizmu

Aloes to taka roślina, która musi wzrastać w trudnych warunkach w takich miejscach, gdzie jest mało wody. Z tego powodu musi ją magazynować, a więc jest sukulentem. Mówi się o tym, że aloes ma liczne zalety dla naszego organizmu. Kiedyś nazywany był również eliasem czy olejem. Charakteryzuje się egzotycznym pochodzeniem, ale był już znany i wykorzystywany także przed wiekami w Polskiej medycynie.

Przede wszystkim wykorzystywany na oparzenia oraz w trakcie zwalczania chorób płuc. Sprawdzał się w momencie, gdy rozpoczynała się epidemia gruźlicy. O korzystnym działaniu wiemy także od starożytnych cywilizacji. Po pewnym okresie ten specyfik zaczął jednak tracić na znaczenie i był znów modny w XX wieku. Elementem najważniejszym są tam liście, gdzie znajdziemy to wszystko co najcenniejsze. W sumie jest około 400 aloesów, ale jedynie 15 ma działanie lecznicze.

Stosowanie i właściwości rośliny

Cenne minerały

Aloes będzie dostarczał nam cenną bazę minerałów, pośród których znajdziemy wapń, magnez, potas, chrom czy żelazo. Oprócz tego również całą bazę witamin między innymi witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B.

Aminokwasy – cenne dla każdego

Jeśli chodzi o aminokwasy nasz organizm korzysta z 22 i dzięki nim jest w stanie dobrze funkcjonować. Ta roślina może mieć 20 a nawet więcej w zależności od zbiorów.

Aloes poprawia zdrowie

Organizm oczyszczony

Aloes to taka roślina, która będzie działać na sprawną pracę jelit, wpływa na wątrobę, skórę, nerki. To sprawia, że dzięki temu uda się nam usunąć toksyny z organizmu, ponieważ aloes je wchłania i usuwane są przez jelita

Układ krążenia

W aloesie znajdują się również ważne dla nas beta sitosterole, które gwarantują nam niższy poziom cholesterolu, poprawę krążenia, zmniejszają lepkość krwi i tym samym ryzyko chorób serca robi się znacznie mniejsze.

Trawienie

Sok z aloesu gwarantuje nam lepsze trawienie, dlatego jest dobry dla osób, które chcą się pozbyć nadmiaru kilogramów.

Aloes ma silne działanie, jeśli chodzi o pokonywanie problemów ze stanami zapalnymi, działa dezynfekująco, wpływa na układ odporność, poprawia układ nerwowy, poprawia gojenie ran. Aloes może być używany na kilka sposobów. Jako sok, w sałatkach czy w ramach koktajli z różnymi owocami.

Natalia Kędzior

Redakcja atelier55.pl