28 października 2016 Udostępnij

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu

To czy nasz organizm będzie dobrze funkcjonował zależy między innymi od tego czy utrzymujemy równowagę kwasowo zasadową. Jeśli prowadzimy zły tryb życia i popełniamy żywieniowe błędy to stężenie kwasów przekroczy normę i będzie pojawiał się problem z silnym zakwaszeniem. Nasz organizm będzie reagował obrzękami, nasileniem się zmian skórnych a także zmarszczek, pojawić się mogą bóle głowy czy chroniczne zmęczenie, niekiedy cienie pod oczami.

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Główną przyczyną będą rosnące ilości kwasów w ciele człowieka, będziemy w takiej sytuacji spożywać zbyt wiele produktów kwasotwórczych takich jak białko pochodzenia zwierzęcego, węglowodany, alkohol czy kawa i herbata. Zakwaszenie organizmu wtedy może stać się naszym udziałem ( http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki ). Jeśli nasz jadłospis jest ubogi w owoce i warzywa, które mają wartość alkaliczną to będzie to poważny problem. Zbyt wysoki poziom kwasów wynika bardzo często z siedzącego trybu życia a czasami również z ćwiczeń, które będzie się zbyt intensywnie wykonywać, wtedy niestety pojawi się kwas mlekowy.

Jak objawia się zakwaszenie organizmu?

Nadmiar kwasów będzie wpływał na cały nasz organizm. Najbardziej uciążliwe będzie to, że ciągle jesteśmy zmęczeni i brakuje nam energii. To sprawia, że nawet praca nad prostymi czynnościami będzie dla nas jak poważne wyzwanie. Przykrym objawem zakwaszenia organizmu będzie również niestrawność. Będziemy mieli znaczenie niższą jakość życia i jednocześnie stracimy przyjemność z jedzenia. Pojawią się wzdęcia, zaparcia, skutecznie zmniejszy się nasz apetyty, zwłaszcza gdy niestrawność połączona będzie z przykrym smakiem w ustach.

Ból głowy

Pośród symptomów zakwaszenia są również te, które związane będą bezpośrednio z tym jak pracuje nasz układ nerwowy. Jeśli pojawiają się bóle i zawroty głowy, mroczki przed oczami czy zły wygląd to może być znak, że coś się dzieje z naszym organizmem i bardzo często ten poważny problem jaki nas dotyczy to właśnie znaczące zakwaszenie naszego organizmu. Im dłużej taki stan będzie się utrzymywał w naszym organizmie tym większe będzie ryzyko rozwoju różnych problemów zdrowotnych, w tym, między innymi nadwagi, problemów ze stawami, nadciśnieniem, miażdżycą, cukrzycą czy nawet chorobami nowotworowymi.

Natalia Kędzior

Redakcja atelier55.pl